/*Google DFP*/

Adını ilk olarak 2014 yılında duyduğumuz Black Desert, Pearl Abyss tarafından geliştirilen ve farklı bölgelerde çeşitli firmalar tarafından yayımlanan yenilikçi özelliklere sahip bir MMORPG oyunudur. Adından anlaşılacağı üzere tamamen özel olarak geliştirilen ve oyun dünyasındaki en iyi oyun motoru olarak adlandırılan Black Desert Engine kullanılarak inşa edilen oyun 2015 yılında Kore’de yayına başlamasının ardından yoğun ilgi görmüş, 2016 yılında Amerika ve Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde yayımlanmaya başlamıştır.

IP adreslerinin engellenmesi sebebiyle uzun süredir Türkiye’den giriş yapılamayan Black Desert, 2017 itibariyle Türkiye ofisini ve lokal sunucularını açarak MENA bölgesindeki oyun severler ile buluştu. Doğrudan geliştirici firma Pearl Abyss’in yayımcılığında hizmet veren Black Desert Türkiye tamamen Türkçe dil desteğiyle hizmet vermekte olup ücret karşılığında steam üzerinden oynanabilmekte.

“Gerçek hayatın beta versiyonu” sloganıyla çıkış yapan Black Desert, sahip olduğu benzersiz özellikler ve yüksek grafik kalitesiyle bu sloganın hakkını başarılı bir şekilde veriyor. En ince detayına kadar karakter özelleştirme imkanı sunan oyunda kendi karakterinizin aynısını farklı bir oyuncu da görmeniz neredeyse imkansız.

Savaşçı, Vahşi, Okçu ve Sahire olmak üzere benzersiz yeteneklere sahip 4 farklı karakter seçeneği sunan Black Desert Türkiye, diğer RPG’lerden farklı bir oyun kurgusuna sahip. Oyun karakterinizin yaptığı aksiyonlarda edindiği bilgi ve birikimlere göre gelişme gösterdiği oyunda iletişim kurduğunuz ve hatta öldürdüğünü karakterlerden öğrendiğiniz bilgiler bile size katkı sağlıyor.

Çiftçilik gibi farklı mesleki çalışmalar yapmanıza da olanak sağlayan Black Desert Türkiye‘de faaliyet gösterdiğiniz meslekten elde ettiğiniz ürünler ile para kazanarak çeşitli ihtiyaçlarınızı gidermek için kullanabiliyorsunuz. Oldukça büyük bir haritaya sahip olan oyunda başkalarına ait alanları yağmalayabiliyor ve kontrolünüz altında olan bölgelerden vergi toplayabiliyorsunuz.

Black Desert Türkiye kayıt ol, kaydol, indir, oyna, tanıtımı, ekran görüntüleri, videoları, sistem gereksinimleri, ipuçları, haberleri, etkinlikleri
Cross Fire Kayıt Ol
Toplam Kaydolma Sayısı : 987


Yorumlar

5 yorum yapıldı
 • Gokhan says:

  Birde final sürümü olmadan bakmayı çok tavsiye etmiyorum çünkü oyundaki karakterini silebiliyorlar

 • Gokhan says:

  Ben bu oyun ücretsizde oynanabiliyor diye biliyorum net bilgisi olan var mı

 • Black DeserT says:

  Güzel bi oyuna benziyor Buna benzer AİON vardı oda türkçe dil destegi kaldırıldı İnşallah bunada aynısı olmaz Grafik Olarak gerçekten harika Mutlaka Oynanması Gereken bir Oyun (BUL BENİ PAKİZE)

 • aLwenone says:

  Vay Kaliteli Bir Oyun Olarak Türkçe Gelecek Büyük Bir Yatırım Umarım Hakketiği İlgili Görür.