Riot Games El Değiştirdi! | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Riot Games El Değiştirdi! Poster
Riot Games El Değiştirdi! Poster

Geliştirdiği tek oyun ile oyun sektöründe önemli başarılara imza atan Riot Games'in çoğunluk hisseleri satıldı. 2011 yılından bu yana hisselerin bir kısmına sahip olan Çin'in en büyük şirketlerinden biri olan Tencent'in neredeyse tamamını satın aldığı Riot Games, artık dünya devi bir şirketin elinde!
Faaliyet Tarihi:
17.12.2015

Dünyanın en çok oynanan PC oyunlarından birisi olan League of Legends‘ın geliştiricisi Riot Games, hisselerini devretti. Epic Games, Activision, Blizzard gibi sektörün devlerinin de hisselerinin bulunduğu şirkette önemli bir paya sahip olan Tencent, Riot Games‘in elindeki tüm hisseleri satın alarak “esas adam” konumuna geldi. Dünyanın en değerli şirketleri arasında yer alan Tencent bu satın alım ile birlikte dünyanın en büyük oyun şirketi oldu.

Son dönemlerde yeni oyun söylentileriyle adı anılan Riot Games‘in bu el değiştirmeden sonra ne tür girişimlerde bulunacağı merak konusu. Piyasadaki yatırımları ve tecrübesiyle önemli projelere imza atan Tencent, Riot Games‘i tek oyunları olan League of Legends ile devam mı ettirecek, yoksa yeni oyunlar ile destekleyerek daha ileri noktalara mı taşıyacak devam eden süreçte birlikte göreceğiz.

Hisse devri ile ilgili Riot’un yaptığı resmi açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 2.060


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı