WSVG 2015’te Türk Şampiyon! | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
WSVG 2015'te Türk Şampiyon! Poster
WSVG 2015'te Türk Şampiyon! Poster

Finalleri Maldivler'de düzenlenen WSVG 2015 dünya şampiyonası sonuçlandı! BigKazan ve G2A.com işbirliğiyle gerçekleştirilen organizasyonda Hearthstone'da ülkemizi temsil eden Barış "Ulquiomaru" Görgülü rakiplerini mağlup ederek Türkiye'de bu alandaki ilk dünya şampiyonu oldu.
Faaliyet Tarihi:
14.10.2015

BigKazan ve G2A.com ortaklığı ile düzenlenen WSVG Dünya Şampiyonası sonuçlandı. Hearthstone’da ülkemizi temsil eden Barış “Ulquiomaru” Görgülü Türkiye’de Dijital sporlar alanında ilk Türk Dünya şampiyonu oldu!

19 Eylül 2015’de, BigKazan ve G2A.com işbirliği ile gerçekleştirilen WSVG Maldives 2015 Türkiye ayağını birincilik ile bitirip Maldivlerde ülkemizi temsil eden oyuncularımız 11 Ekim Pazar günü ülkemize geri döndüler. Ülkemizi 3 HwA oyuncusunun temsil ettiği, Maldivler Bandos Resort’da gerçekleşen turnuvada Hearthstone temsilcimiz, oyuncus Barış “Ulquiomaru” Görgülü, Ozzywig ve Las3d gibi deneyimli oyuncuların arasından sıyrılarak birinciliği elde etti ve espor alanında ilk ve tek Türk Dünya Şampiyonu sıfatını kazandı. Öte yandan Fifa 15 Temsilcimiz Uğur “WolborQ” Bayram ise “Ufenok77” ve “Agge” Fifa camiasının önde gelen isimlerinin bulunduğu turnuvada 3. olma başarısını gösterdi.

Son olarak StarCraft II oyuncumuz Berkay “Zerghamdi” Erbaş başarılı bir turnuva çıkarmasına rağmen Team Dignitas temsilcisi Lucasz “Tefel” Czarnecki ye yenildikten sonra Losers Bracket maçında Overdeath ile eşleşti. Rakibini 2-1’lik skorla eleyip turnuvaya devam hakkını kazanan Zerghamdi, çeyrek final maçlarında tekrar Tefel ile eşleşti ve 2-1 yenilerek turnuvaya çeyrek finallerde veda etti.

Dünyaca ünlü Hearthstone oyuncusu ve yayıncısı Octavian “Kripparrian” Morosan”ın sunumunu yaptığı turnuvada ülkemizi başarı ile temsil eden HwA ve oyuncularını tebrik ederiz.

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.472


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı