Point Blank Tabanca ve Bıçak Kullanma Taktikleri | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Eklenme Tarihi:
08/02/2011

Merhaba, bu yazımda Point Blank’de yer alan bıçak ve tabanca çeşitlerinden, özelliklerinden ve kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı durumlardan bahsedeceğim.

Tabanca Kullanma Taktikleri
Öncelikle benim sık uyguladığım bir taktiği anlatacağım. Çoğu kişi bu taktik yüzünden bana hileci dedi ama aslında çok basit bir taktik.

Oyundaki en iyi tabanca bence MK23’tür. Çünkü atış hızı ve isabet oranı yüksektir ve fiyatı da gayet ucuzdur.

Öncelikle susturucuyu takıyoruz ve uzaktan gördüğümüz düşmanı hareketli bir şekilde izliyoruz. Burada gerekirse sağ sol yapın, gerekirse atlayın, çömelin fakat rakibin size vurmasını önleyin. Bu arada size uzaktan ateş eden düşman da hareketli olabilir. Yapacağınız şey crosshairi düşmanın kafasına getirmek ve sadece bir an durarak kafasına sıkmak. Bu yolla çok kişiye tek attım ve canım 70-80 küsür kaldı.

Eğer yakın mesafedeyseniz tabancayla kafasına sıkmaya çalışın ve şarjör biterse bıçağı çıkarıp saldırın (rakipte Colt varsa şansınıza küsün:).

Bıçak Kullanma Taktikleri
Burada bir tek M7yi anlatacağım çünkü acemiyseniz elinizde genellikle M7 olacaktır.

Bıçak odalarında kafanıza göre gezebilirsiniz çünkü sizi uzak mesafeden etkisiz kılacak silahlar yok. Crosshairi her zaman kafa hizasında tutmaya çalışın. Rakibin kaskını düşürme olasılığı bıçakta oldukça yüksek olduğu için rakibin göğsüne de saldırabilirsiniz. Eğer rakipte Amok kukri varsa o zaman yaklaşmak için doğru zamanı bekleyin. Kukrinin saldırı hızı düşük olduğu için adama ileri geri hareket ederek şaşırtabilirsiniz. Bir şekilde hedefe sokulmayı başarırsanız onu öldürene kadar dibinden ayrılmamalısınız.

Umarım taktiklerim yeni başlayanlara yardımcı olur.

İyi oyunlar.Yorumlar

51 yorum yapıldı
 • Ayxan says:

  Ng olmur

 • barış burak says:

  kombatı açtım ve pasife çıkartamıyorum

 • yunus says:

  tuğ general balistik çarım var içinde her türlü bıçak var combat fang blade

 • omerti says:

  ben bu oyunu çok sevdim ve rütbe atlama ve görev yapmak hoşuma gitti ama ben nakit bulamadım benim diyceklerim bukadar…

 • Berkay says:

  Albay falan Bilmem Ama benimki bir elmas bir tik içinde 1 günlük aug 1 günlük aug pbıc 1 günlik aug aze 1 günlük aug türkiye 1 günlük kriss türkiye 2 günlük p90 1 günlük m4a1 1 günlük dragon 1 günlük famas 7 günlük yılbaşı seti 1 günlük bıçaklar 1 günlük muştalar 1 günlük +20 +25 can veren karakterler var fiyatı 40 tl

 • ben ne diyorum says:

  orgeneral çar duruyorsa eğer ulaşırmısın bana omer.doner.1985@hotmail.com fcbk adresim

 • sen ne diyorsun says:

  kardeş benim orgenaral çarım var 90 liraya satıyorum.İcinde cheytac dahha açılmamış 30 gün sonra combot 90 gün. famas 30 gün glock 30 gün rangemaster 30 gün. scarl l carbine 30 gün alıcılar hemen söylesin

 • Eren says:

  benim albay çar var satıyorum 475 tl ama ne ararsn var yeni çıkan setlerden baston şeker çikolat a bombası kriss 142 adet aug 12 adet l11 G 5 gün kaldı öle şeyler …. isteyen eklesin bu çarı kasıyorum (b_orange)

 • dogukan says:

  4 kirmiziyım