Oyunkayit.Com Online Oyun Kayıt Rehberi
Legend of Fighters
Point Blank Yeni Başlayanlar İçin Silah Önerileri Poster
Point Blank Yeni Başlayanlar İçin Silah Önerileri Poster
Yayımcı
Tür
:   
Dil
:   Türkçe
PvP
:   Var
Grafik
:   Orta
Oynanabilirlik
:   Orta
Yaş Sınırı
:   15+
Legend of Fighters

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ

Merhaba, bugün de oyuna yeni başlamış arkadaşlarımız için doğru silah nasıl alınır, hangi silahlar ne işe yarar onu öğreteceğim.

PointBlank silah yönüyle zengin bir oyun olmasına rağmen her oyunda olduğu gibi bu oyunda da kullanılması zor, fiyatına göre istatistikleri iyi olmayan ve satın alanları pişman edecek birçok silah var. Bu silahlar kullanılmaz demiyorum; fakat oyunda genel olarak diğer silahlara karşı kullanışsızlar ve istatistikleriyle oyuncuları kandırabiliyorlar. Size burada düşük rütbeli silahlar arasından kendi tecrübelerime göre en etkili silahları açıklamalarıyla birlikte yazacağım. Böylece oyunun başında yanlış silah seçiminden kurtarmaya çalışacağım. Eğer ilerde kendinizi geliştirirseniz diğer silahları da gözden geçirebilirsiniz :)

Point Blank Hafif Makineli Tüfekler

Bu silahlar genelde hafif ve hızlıdır. Düşman bölgesine saldırı yapmak, hedefe hızlıca ilerlemek ve rakibi yakın mesafede çabucak öldürmek için etkili silahlardır. Ne yazık ki oyundaki hafif makinelilerin birçoğu kullanışsız. Size bu gruptan önerdiğim silahlar şunlar:

MP7

MP7 oyunun başından beri kullanacağınız muhtemelen en etkili hafif makineli tüfektir. Yüksek atış hızı sayesinde yakındaki hedefleri çok rahat öldürmenizi sağlar. Ayrıca Dot Sight özelliği sayesinde atış doğruluğunu arttırabilir ve silahı uzun mesafede de etkili kılabilirsiniz. Silahın tepmesi çok az olduğundan hedefe ateş etmek ve headshot atmak konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca fiyatı da çok uygun. Fakat bunlara rağmen bazı kötü yönleri var. Öncelikle çok hızlı ateş ettiği için eğer hedefi tutturamazsanız şarjörü çok çabuk bitirip ölebilirsiniz. Aynı zamanda öldürdüğünüz kişinin ardından şarjör değiştirmek zorunda kaldığınızdan karşınızda çok kişi varsa kaçamamanız durumunda ölürsünüz.

K-1

Oyunda tercih ettiğim diğer hafif makineli tüfektir. Fiyatı çok ucuz olduğundan size puan konusunda zorluk çıkarmaz. Mermi kapasitesi düşüktür. Saldırı hızı ve gücü biraz düşüktür; fakat kullanabilirseniz MP7 kadar headshot atabilirsiniz. Silahın tepmesi biraz fazla; ama yine de bu fiyattaki bir silah için uygun.

Taarruz Tüfekleri

Bu silahlar hem uzun hem de kısa menzilde etkilidir. Düşman bölgesine uzaktan saldırmak, saldırıya gidenlere destek olmak hatta direkt olarak bölgeyi istila etmek konusunda çok başarılıdırlar. Hafif makineli tüfeklere göre ağır ve yavaşlar: fakat çok daha güçlüler. Fiyatları da nispeten daha fazladır. Oyunda birçok başarılı taarruz tüfeği bulunmakta. Ben bunlar arasından en beğendiklerimi sizlere sunacağım.

SG550

Düşük rütbelerde alabileceğiniz en güzel taarruz tüfeklerinden birisidir. MP7′deki Dot Sight özelliği bu silahta da bulunmakta ve bu özelliği sayesinde uzak mesafelerde bile çok etkili. Silahın hasarı yüksek olduğundan uzak mesafede keskin nişancıları bile halledebilirsiniz. Silahın atış hızı biraz düşük; fakat bu silahın gücü yüzünden pek önemli değil. Eğer alışabilirseniz harikalar yaratabileceğiniz bir silah. Yakın mesafe uzak mesafe dinlemeden düşmanı korkudan tir tir titretirsiniz :)

M4A1

Oyunun etkili taarruz tüfeklerinden. Saldırı hızının ve atış doğruluğunun yüksekliği sayesinde hem yakın hem uzak hedeflere saldırırken sıkıntı çekmezsiniz. 4×32 Scope sayesinde uzak mesafelere gayet başarılı atışlar yapabilirsiniz; fakat dürbünü açtığınız zaman ateş ederken tek tek tıklamanız gerekiyor.

F2000

Bu silah aslında pek kullanılmaz; fakat gayet kullanışlı bir silahtır. Yakın ve uzak mesafeden M4A1 kadar etkili değil ama Dürbünü sayesinde düz hareket eden hedefleri indirmeniz çok rahat. Fiyatı da benzerlerine göre bir nebze daha düşük.

Keskin Nişancı Tüfekleri

Oyunun kullanılması hem basit hem karmaşık silahları. Keskin nişancı tüfekleri iyi bir oyuncunun elinde hem uzak hem de yakın mesafeyi koruyabilecek süper silahlardır. Bu silahlar otomatik ve tekli atanlar olmak üzere ikiye ayrılır. Otomatik silahları kullanmanızı pek önermesem de ikisinin de etkili olanlarını yazacağım.

PSG-1

Oyunun başında alabileceğiniz otomatik keskin nişancı tüfeği. Hedefe iyi bir vuruş yapabilmeniz için bulunduğunuz yerde belli bir süre hareketsiz kalıp adamın nefes sesini duymanız gerekiyor. Bazen bu süreyi beklemeden de ateş edebilirsiniz, fakat bu durumda hedefi vuracağınız o kadar garanti değildir. Bir şarjöründe 5 mermi vardır ve hedefi vuramazsanız genelde ölürsünüz. Ayrıca fiyatı da pahalı.

SSG-69

Oyunun fiyatına göre en iyi keskin nişancı tüfeği olduğu kanaatindeyim. Tekli atan bir sniper olduğu için hedefe vurmak için belirli bir süre sabit olmanız gerekmiyor. Ayrıca bu silaha alışırsanız ilerde daha hızlı ateş etmek için uygun yöntemler geliştirebilirsiniz.

Pompalı Tüfekler

Bu silahlar oyunun en güçlü silahlarıdır. Yakın mesafeden ölümcüldür; fakat headshot atma konusunda çok zayıftırlar. Eğer düşmana headshot atarsanız büyük ihtimalle kaskı düşecektir ve eğer düşmanı ıskalarsanız büyük ihtimal ölürsünüz.

SPAS-15 Sl

Oyundaki tek otomatik pompalı tüfektir. Atış hızı çok yüksek olmasa da diğer pompalı tüfeklere göre daha hızlıdır. Fiyatı uygundur; fakat pompalı tüfek kullanmayı pek beceremiyorsanız sadece pompalı tüfek maçlarında kullanın.

M1887

Oyunun en güzel pompalı tüfeği. Ateş ve şarjör değiştirme animasyonları çok güzel bir silahtır. Diğer pompalı tüfeklere karşı üstün olmasına rağmen fiyatı yüksek olduğundan eğer pompalı tüfek kullanmasını pek beceremiyorsanız almanızı önermem.

Tabancalar

Açıkça söylemek gerekirse oyunda şu an Colt Python D. dışında birincil silahlarla yarışabilecek kadar güçlü tabanca yok. Fakat eğer lazım olursa diye alacağınız uygun tabancalar şunlar:

MK23

Oyundaki en ucuz tabanca. Sağ tıklayarak susturucu takabiliyorsunuz ve böylece hedefe vurduğunuzda nereden vurulduğunu anlamakta zorluk çekiyor. Atış doğruluğu ve seri atış hızı olarak da en güzel tabancalardan biridir.

P99 & HAK sl.

Fiyatı biraz pahalı olsa da oyunun güzel tabancalarından. Yakın dövüş sistemi eklendiğinden sağ tıkladığınızda rakibe kısa menzilli bir bıçak hasarı verir. Bu özelliği pek kullanışlı değil, onun için eğer yakın mesafede bir düşman varsa M7 kullanmanız daha iyi (sabit bıçak). Seri atış hızı MK23. le aynı ve atış doğruluğu daha yüksektir. Tabanca odalarında harikalar yaratabilirsiniz.

Bir de son olarak Flash Bang var. Flashbang uzak mesafeden kör edici değil; ama düşman bölgesindekilere yakalanmak istemeden içeriyi temizlemek isterseniz gayet etkilidir.

Point Blank Yeni Başlayanlar İçin Silah Önerileri kayıt olmak için tıklayın.
Anahtar Kelimeler
Point Blank Yeni Başlayanlar İçin Silah Önerileri kayıt ol, kaydol, indir, oyna, tanıtımı, ekran görüntüleri, videoları, sistem gereksinimleri, ipuçları, haberleri, etkinlikleri
75167
defa okundu


Yorumlar

38 yorum yapıldı