/*Google DFP*/

Mayn Games, 28 Şubat 2015 tarihinden itibaren Truva Online’ın tüm hizmetlerini durdurma kararı almıştır.

Alt1Games tarafından geliştirilen Truva Online, Yunan mitolojisindeki popüler savaşlardan biri olan Truva Savaşı‘ndan yola çıkılarak hazırlanmış bir aksiyon MMORPG oyunudur. İlk olarak geliştirici firma Alt1Games’in yayıncılığında Ağustos 2011’de oyun severlerle buluşan Truva Online çeşitli nedenlerden dolayı 4 ay gibi kısa bir süre sonra sunucularını kapatma kararı alarak hizmetini durdurmuştu. Mayn Games tarafından yayın hakları satın alınan oyun Türkçe dil desteği ve yeni özellikleriyle birlikte tekrar oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yunanlar ve Truvalılar olmak üzere 2 farklı ırk seçeneğini yer aldığı Truva Online‘da kendi içerisinde dallara ayrılan 3 temel sınıf bulunuyor. Bu 3 temel sınıf ve alt sınıfları ise şu şekilde:

Warrior: Berserker ve Guardian,
Hunter: Assassin ve Ranger,
Mystic: Warlock ve Mage

İçeriğin kaynağı mitoloji olunca özellikle bosslar ve bir çok mob hayal gücünü zorlayan ilginç yaratıklar olarak karşımıza çıkıyor. Truva Online grafik kalitesi ve dönemi yansıtan ortamlar açısından gayet başarılı olsa da sınırlı karakter yapılandırma seçenekleri ve haritalarda yer alan bazı hatalar sebebiyle oyuncuyu rahatsız edebiliyor. Truva Online‘da göze batan en büyük özellik ise seslere gereken önemin verilmemesi. Savaş, özellikle de PvP sırasında oyuncuyu gaza getiren, gerilimi arttıran müzikler bir yana, ses efektlerinin bile oldukça cılız olması fazlasıyla göze batıyor.

İlgili Haberler
Truva Online kayıt ol, kaydol, indir, oyna, tanıtımı, ekran görüntüleri, videoları, sistem gereksinimleri, ipuçları, haberleri, etkinlikleri
Cross Fire Kayıt Ol
Toplam Kaydolma Sayısı : 6.704
    |    
Toplam İndirme Sayısı : 9.207


Yorumlar

17 yorum yapıldı
 • Sinan says:

  Arkadaşlar oyunu kapalı betada oynadım ve grafiklerden ziyade oyuna dikkat ettim ve açık betayı beklemeye başladım. Açık betada grafiklerde dikkatimi çekmeye başladı ve iğrenç , basit ve acemice olduğunu gördüm. Oyunda 35. seviyeye kadar geldim ve ben 35 ken 50 level üstü 10 kişi falan vardı. Ve oyunu herkes daha açık betadayken bırakmaya başlamıştı. Zırh değiştirdiğinizde oyundaki karakterin zırhı değişmiyodu mesela aynıydı. Yada silah görüntüleri aynıydı bu sıkıyo bi yerden sonra çünkü her yerde sizden bi tane var. Skil ve ses konusunda ise gerçekten becerememişler. oyunda skil atıyosun cam kırılma sesi geliyo bu çok saçma ve özensiz. Oynayacak arkadaşları oyunun resimleri cezbetmesin. İnanın sevmeyeceksiniz ve bu gidişle bu sunucuda kapanacaktır.

 • EREN says:

  oyun nasıl

 • ismail says:

  oyun çok güzel beğendim

 • Conquer says:

  oyunda bazı skillerde hata var, pvp ve pve de sürekli aniden giren lag yüzünden yatıyorsunuz. Oyuncuların %25 lik bir kısmı oyunu bazı gmlerden daha iyi biliyor ve gm lere bulduğunuz ve düzeltiilmesini istediğiniz hataları dile getirdiğinizde yok şöyle yok böyle konuyu başka yere çekmeye çalışıyor bazende hiç umursamıyorlar. Birşeyi düzeltmek veya eklemek için oyunu kapatıyorlar, açtıklarında daha önemli ve başka sorunlar ortaya çıkıyor bu seferde onu düzeltmek için oyunu kapatıyorlar. İlk gün 2 tane server açtılar hatta 1 tanesini yanlışlıkla açmışlar nasıl işse. Oyunda güç dengesini korumak için oyundaki en önemli şeylerden olan kutsallıkları oyuncu sayısı az olan tarafa verdiler, ve ilk 3-4 gün sparta yapılan 10 savaşın 7-8 inde sürekli yenildi. Şimdi ise 50 levellerin savaşında giriyoruz truva tarafında 50 level sayısı az olduğundan girenlerin çoğunu savaştan atıyor. Daha oyun başlamadan skil buildini yapmıştım tarzıma göre ama skill konusunda yaptıkları hata yüzünden ( onlara göre çeviri hata1 sı.. ) bir skil pointim boşa gitti ve level 30dan sonra gerçek para dışında skil sıfırlayamıyorsunuz, ticket attım fakat hatalarını kabul edip bana yardımcı olmadılar bile. Ve nasıl işse açacağı pvp server için 1 ay önceden haberi yapılan pvp serverin useri bu oyununkinden az değil. Birde şu var, rehberde baya zaman geçirdim ama oyuna girdiğim rehberdeki anlatılan çoğu özelliğin olmadığını gördüm, kaldırmışlar yani. Ben oyunda bir gelecek görmüyorum. ve şu an 1. serverdeki oyuncu sayısı 800 ünca bulur. 400 sparta 400 truvalı.