/*Google DFP*/
Sistem Gereksinimleri
Sistem Gereksinimleri
Minumum
|
Önerilen
İşlemci: P4 Celeron veya muadili işlemci
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7
RAM: 512 MB RAM
HDD: 2.3 GB
DirectX: 9.0.c
Ekran Kartı: Pixel Shader 2.0 veya üzeri Örnek: ATI Radeon 9500 veya üzeri / GeForce FX 5200 veya üzeri
Çözünürlük: 1024x768 minimum ekran kartı çözünürlüğü

Sobee Studios tarafından TTNet‘in desteğiyle Şubat 2004’den bu yana geliştirilen ücretsiz bir MMORPG oyunu olan İstanbul Kıyamet Vakti, %100 Türk yapımı ve tamamen Türkçe içeriğe sahip bu alandaki ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

İlk olarak İstanbul kod adıyla Şubat 2004’te başında Mevlüt Dinç’in bulunduğu 7 kişilik bir ekiple geliştirilmeye başlanan İKV, 5 Nisan 2005’de kapalı alfa testlerine başlamış ve 25 Aralık 2006’da açık beta test sürecine girmiştir. 700.000 kişiden fazla kayıtlı kullanıcı bulunan İstanbul Kıyamet Vakti (İKV) hakkında dikkat çeken ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti’nde Neler Var?
Oyunun en belirgin özelliklerinden birisi de İstanbul‘da geçiyor olması. İlk başladığınızda kendinizi Yeni Camii‘nin avlusunda buluyorsunuz.

Orta kapısından çıkıp güvercinlerin arasında gezinebilir, sol kapısından Mısır Çarşısının yıllara meydan okuyan duvarlarını görebilir, sağ kapısından ise Galata Köprüsü üzerindeki nostaljik tramvayları inceleyebilirsiniz.. Bu bana yetmez diyorsanız köprünün üzerine çıkıp dalga sesleri eşliğinde Yeni Camii’nin eşsiz mimarisini hayranlıkla izleyebilirsiniz. Mısır Çarşısının karşısında yer alan göndere çekilmiş Türk Bayrağının önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyin 🙂

Tabiki herşey göründüğü kadar sevimli değil, ara sokaklara girmeye başladığınızda yerin derinliklerinden yeryüzüne çıkan acımasız yaratıklarla karşılaşmaya başlıyorsunuz. Verilen görevleri yerine getirerek yeni kıyafet, silah ve aksesuarlar alıp karakterinizi güçlendirmeli ve olabildiğince fazla yaratık öldürerek seviyenizi (level) yükseltmelisiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti oyununda oyuncular, karakter yaratarak oyuna başlarlar. Oyuncular karakterleriyle düşman yaratıkları öldürerek veya verilen değişik görevleri tamamlayarak deneyim puanı kazanırlar. Bu deneyim puanları karakterlerinin gelişmesine ve özelliklerinin artmasına imkan verir. Oyuncular oyunda buldukları, ürettikleri ve satın aldıkları eşyaları kullanarak karakterlerini daha da güçlendirebilir. Oyuncular seviye atladıkça; alabilecekleri görevler ve yapabilecekleri işlerin sayısı artar.

Zorlu görevlerde birlikte grup oluşturarak daha rahat ilerleyebilirler. Veya birbirlerine karşı savaşarak; birbirleriyle yarışabilirler.

İstanbul Kıyamet Vakti kayıt ol, kaydol, indir, oyna, tanıtımı, ekran görüntüleri, videoları, sistem gereksinimleri, ipuçları, haberleri, etkinlikleri
Cross Fire Kayıt Ol


Yorumlar

17 yorum yapıldı