İstanbul Kıyamet Vakti | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Eklenme Tarihi:
09/05/2011

Sobee Studios tarafından TTNet’in desteğiyle Şubat 2004’den bu yana geliştirilen ücretsiz bir MMORPG oyunu olan İstanbul Kıyamet Vakti, %100 Türk yapımı ve tamamen Türkçe içeriğe sahip bu alandaki ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

İlk olarak İstanbul kod adıyla Şubat 2004’te başında Mevlüt Dinç’in bulunduğu 7 kişilik bir ekiple geliştirilmeye başlanan İKV, 5 Nisan 2005’de kapalı alfa testlerine başlamış ve 25 Aralık 2006’da açık beta test sürecine girmiştir. 700.000 kişiden fazla kayıtlı kullanıcı bulunan İstanbul Kıyamet Vakti (İKV) hakkında dikkat çeken ayrıntıları yazının devamında bulabilirsiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti’nde Neler Var?
Oyunun en belirgin özelliklerinden birisi de İstanbul‘da geçiyor olması. İlk başladığınızda kendinizi Yeni Camii‘nin avlusunda buluyorsunuz.

Orta kapısından çıkıp güvercinlerin arasında gezinebilir, sol kapısından Mısır Çarşısının yıllara meydan okuyan duvarlarını görebilir, sağ kapısından ise Galata Köprüsü üzerindeki nostaljik tramvayları inceleyebilirsiniz.. Bu bana yetmez diyorsanız köprünün üzerine çıkıp dalga sesleri eşliğinde Yeni Camii’nin eşsiz mimarisini hayranlıkla izleyebilirsiniz. Mısır Çarşısının karşısında yer alan göndere çekilmiş Türk Bayrağının önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmeyin 🙂

Tabiki herşey göründüğü kadar sevimli değil, ara sokaklara girmeye başladığınızda yerin derinliklerinden yeryüzüne çıkan acımasız yaratıklarla karşılaşmaya başlıyorsunuz. Verilen görevleri yerine getirerek yeni kıyafet, silah ve aksesuarlar alıp karakterinizi güçlendirmeli ve olabildiğince fazla yaratık öldürerek seviyenizi (level) yükseltmelisiniz.

İstanbul Kıyamet Vakti oyununda oyuncular, karakter yaratarak oyuna başlarlar. Oyuncular karakterleriyle düşman yaratıkları öldürerek veya verilen değişik görevleri tamamlayarak deneyim puanı kazanırlar. Bu deneyim puanları karakterlerinin gelişmesine ve özelliklerinin artmasına imkan verir. Oyuncular oyunda buldukları, ürettikleri ve satın aldıkları eşyaları kullanarak karakterlerini daha da güçlendirebilir. Oyuncular seviye atladıkça; alabilecekleri görevler ve yapabilecekleri işlerin sayısı artar.

Zorlu görevlerde birlikte grup oluşturarak daha rahat ilerleyebilirler. Veya birbirlerine karşı savaşarak; birbirleriyle yarışabilirler.

İstanbul Kıyamet Vakti Sistem Gereksinimleri
Minumum
Önerilen
İşlemci: P4 Celeron veya muadili
İşletim Sistemi: Windows XP/Vista/Windows 7
RAM: 512 MB RAM
HDD: 2.3 GB
DirectX: 9.0.c
Ekran Kartı: ATI Radeon 9500 / GeForce FX 5200
Çözünürlük: 1024x768


Yorumlar

17 yorum yapıldı
 • yusuf says:

  oyunu indirmek istiyorum

 • didi says:

  Yeni başladım oyuna. Zaten ücretsiz diye playstore’ dan 50 liraya bir paket aldım. 5.000 akçe ve 3 aylık plus paket veriyor. Oyuna böyle başladığım için haliyle inanılmaz keyif alıyorum. Herkese tavsiye ederim arkadaşlar.

 • dogukan says:

  7 yıl önce bu oyuna başladım son 2 yıldır ara vermiştim.daha önce mynet olarak oynuyorduk şimdi sobe olmuş ve ben o zamanki carımı açamıyorum bu konuyla ilgili yardım ederseniz sevinirim.not:( bazı arkadaşlar bulaşmayın demiş yanlış demiş bence biran önce bulaşın süper bir oyun..)

 • Ryuk says:

  Grafikleri ilgi cekici değil ama oynanişi Dostluk ilgili Gm ler
  Kocaman gm takımı iyi oyuncusu var

 • alper says:

  millet oyunun rami ne kadar soylermisiniz

 • Esteban Erby says:

  Yaklaşık bundan iki yıl önce oynadığımda oyun sistemi ve grafik motoru o kadar kalitesiz gelmişti ki 15dk’da bırakıp kaldırmıştım oyunu bilgisayarımdan. Açıkçası Türkler online oyun konusunda bu kadar talepkar iken bir adım dahi atamamamız kendi oyunlarımızı geliştirmek adına vahim bir durum.

 • Emre says:

  Sakın haa indirmeyin Grafikleri berbat Karakterler karakter değil Oyuncak Bebek Mübarek Ayrıca açıkçası tamam diğer oyunlardan farklı Binalar köprüler denizler güzel ama biz kulanıcılar alıştık5-6 bina çimenlik yerlere o yüzden dış görünüştende sınıfta kaldı ve tutmadıda zaten ama Sobeenin bir başka Oyunu olan I Can Footbal 2yi tavsiye ederim çok güzel bir oyun (Zaten Sobeenin I Can Footbal 2 Dışında adam gibi bir oyunu yok zatende nese)

 • emrah says:

  ya bu oyuna nasıl üyü olunur ve nasıl girilir çok oynamayı istiyorum lütfen yardım edin

 • Furkan says:

  Merhaba, ben bu oyunun 3 yıldır oyuncusuydum ve size burda bilgilerimi aktarıcam.

  Oyun arkadaslık bakımından çok üst düzeyde bir oyun ve eğlenceli olabiliyor fakat etkinliklerin hiç olmadığı sobee tarafından gözardı edilen bir oyun ve gelişmeye aciz. İtem düşme olasığı ihtimaller olduğu için imkansız hala geliyor. benim yorumum böyle tavsiem bu oyuna bulasmamanız gene size kalmıs.

  • Furkan says:

   Bu arada su hatayı düzeltmek isterim.2009 yılı itibaren mynet sponsorluğundan çekiliğ TTNET ile anlaşmıştır Mynet artık söz hakkı değil düzeltirseniz sevinirm. Sadece Sobeenin kontrolünde suan

   • oyunkayit says:

    Paylaşımların ve düzeltme için teşekkür ederiz Furkan, tanıtımda gerekli düzenlemeler yapıldı.

    Keyifli oyunlar.

 • İKV says:

  Süleymaniye Cami yazmışsınız. Sanırım oyunu oynamadınız ya da İstanbul’u bilmiyorsunuz. Oyundaki cami Süleymaniye değil Yeni Cami’dir 🙂