/*Google DFP*/
Sistem Gereksinimleri
Sistem Gereksinimleri
Minumum
|
Önerilen
İşletim Sistemi: Windows 7+
İşlemci: Dual core Intel veya AMD 2.8 GHz+
RAM: 4 GB
HDD: 8 GB boş alan
Ekran Kartı: nVidia GeForce 8600/9600GT,
- ATI/AMD Radeon HD2600/3600 
DirectX: Version 9.0c 
Ses Kartı: DirectX uyumlu

1996 yılında kurulan ve bu güne kadar piyasaya kazandırdığı oyunlar ile efsaneleşen oyun stüdyosu Valve’ın geliştirerek kendi hizmeti olan Steam platformu üzerinden yayımladığı Dota 2, Moba türünde gerçek zamanlı bir strateji (MMORTS) oyunudur. Tam adı Defence of the Ancients 2 olan Dota 2, 2003 yılında Warcraft III’ün bir haritası olarak çıkartılmış, daha sonra Dota ismiyle piyasaya sürülmüş ve 2013 yılından itibaren Dota 2 adıyla devam oyunu olarak yayın hayatına başlamıştır.

Türünün ilk örneği olan oyun 2003-2005 yılları arasında bugün Riot Games’in başındaki isimlerden biri olan Guinsoo tarafından geliştirilmiş olup 2005 yılından günümüze kadar ise IceFrog tarafından geliştirilmeye devam etmektedir. Oyun haritasındaki zıt köşelere konumlanmış, 5’er oyuncudan oluşan 2 farklı takımın mücadelesini konu alan Dota 2‘de rakip takımın üssünün yok eden takım oyunu kazanmış olur.

Harita içerisinde farklı koridorlar, savunma kuleleri, creepler ve oyunun gidişatını etkileyebilecek çeşitli ögeler bulunur. Kahraman adı verilen karakterleri yöneten oyuncular oyun esnasında topladıkları altınlar ile karakterleri için çeşitli güçlendirmeler satın alabilir ve maç süresince seviye atlayarak ekstra özellikler kazanabilirler. Farklı görünüm ve özel yeteneklere sahip çok sayıda kahraman seçeneği sunan Dota 2‘de kahramanlar çeviklik, zeka ve kuvvet olmak üzere 3 temel özelliğe sahip olurlar.

İlgili Haberler
Dota 2 kayıt ol, kaydol, indir, oyna, tanıtımı, ekran görüntüleri, videoları, sistem gereksinimleri, ipuçları, haberleri, etkinlikleri
Crossfire Kayıt Ol
Toplam Kaydolma Sayısı : 9.674
    |    
Toplam İndirme Sayısı : 5.459


Yorumlar

2 yorum yapıldı