Oyun Sektöründe Devlet Destekleri Semineri | Kayıt Ol, İndir, Oyna! /*Google DFP*/
Oyun Sektöründe Devlet Destekleri Semineri Poster
Oyun Sektöründe Devlet Destekleri Semineri Poster

Dijital Oyun Geliştiricileri Derneği (DOGED) ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğiyle İstanbul'da gerçekleştirilecek olan seminerde oyun ve mobil uygulama geliştiren şirketlere devlet destekleri hakkında bilgi verilmesi ve sektörün ihtiyaçlarına yönelik fikir alışverişinde bulunulması hedefleniyor.
Faaliyet Tarihi:
20.10.2015

20 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Divan Otel’de düzenlenecek olan “Devlet Destekleri Bilgilendirme Semineri”nde bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirketlere teşvik sağlayan kurumların tümü ilk kez bir araya gelerek katılımcılara hitap edecek ve onlardan gelen soruları ilk ağızdan yanıtlayacak.

Oyun Sektöründe Destek Seminerine Katılan Devlet Kurumları

İstanbul Kalkınma Ajansı ve DOGED işbirliğiyle düzenlenen toplantıya Ajans yetkililerinin yanı sıra TÜBİTAK, KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı ve Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’ndan temsilciler katılacak. İlgili kurumlardan etkinliğe iştirak edecek uzmanlar, hangi şartlar altında ne tür destekler verildiğini katılım sağlayan girişimcilerle paylaşacaklar.

Kalkınma Ajansları Destek Sistemi ve İSTKA Destekleri

Kalkınma Ajansları tarafından her yıl kamuoyu ile paylaşılan mali ve teknik destek programları hakkında bir bilgilendirme sunumu yapılacaktır. Genel hatlarıyla ne tür destekler vardır, proje başvurusu nasıl alınır, destek almaya hak kazanan projeler nasıl belirlenir, sözleşme imzalanmasına kadar nasıl bir süreç yaşanmaktadır sorularına cevap verilecektir.

TÜBİTAK Ulusal Destekleri ve Horizon 2020

TÜBİTAK tarafından girişimcilere sağlanan ulusal destek programlarına dair sunumlar yapılacaktır. Öte yandan, katılımcıların bilgi alabilecekleri bir diğer teşvik programı ise Avrupa Birliği tarafından başlatılan ve 80 milyar avroluk bütçesiyle Avrupa’nın en büyük Ar-Ge ve teşvik programı olan Horizon 2020’dir.

Ekonomi Bakanlığı Destekleri

Ekonomi Bakanlığı’nın “Döviz Kazandırıcı Hizmet Sektörleri”ne yönelik sağladığı desteklerle birlikte yurt dışı fuarlara katılım; yurt dışı birim, marka ve tanıtım faaliyetlere sağlanan teşvikler hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

KOSGEB Destekleri

Ülkemizdeki KOBİ’lerin küresel pazarlarda söz sahibi olmasını sağlayan, KOBİ ve girişimcilik politikalarının belirlenmesinde etkin ve örnek alınan bir kurum olma vizyonu ile hareket eden KOSGEB’in bilişim alanındaki şirketlere sağladığı destekler hakkında detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Ar-Ge Proje Destekleri

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın görev alanları ile ilgili konularda yerli tasarım ve üretime yönelik Ar-Ge projelerinin desteklenmesi amacıyla çeşitli konu başlıklarında teklif çağrılarına çıkılmaktadır. Yapılacak olan bilgilendirme sunumlarında güncel çağrı konuları, son başvuru tarihleri ve başvuru süreçleri yer alacaktır.

Seminere Nerede? Nasıl Katılırım?

Saat 09:00’da başlayacak etkinlik için LCV Gereklidir. Katılım durumunuzu kayit@doged.org adresinden iletebilirsiniz. İrtibat İçin:
Telefon: 0 312 987 35 00 #134
Yer: İstanbul Divan Oteli, Asker Ocağı Caddesi 34367 No:1 Taksim, İstanbul
Saat: 09:00 – 17:30

Seminer Programı

09:15 – 09:45 Kayıt
09:45 – 11:00 Kalkınma Ajansları Destek Sistemi ve İSTKA Destekleri
11:00 – 11:15 Kahve Arası
11:15 – 12:30 TÜBİTAK Destekleri
12:30 – 13:30 Yemek Arası
13:30 – 14:45 Ekonomi Bakanlığı Döviz Kazandırıcı Hizmet Sektörlerine Yönelik Destekler
14:45 – 15:00 Kahve Arası
15:00 – 16:15 KOSGEB Destekleri
16:15 – 16:30 Kahve Arası
16:30 – 17:30 Ulaştırma Bakanlığı Ar-Ge Proje Destekleri

İlgili Haberler
Toplam Okunma Sayısı : 1.665


Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı